●Sahtel

2019. aasta tähtsamad sündmused:

  • 09. märts
    ELÜ üldkoosolek
  • 02-04. august
    Loomaarstide suvepäevad
  • 25-26 oktoober
    Konverents Veterinarmeditsiin 2019


 
Parim Veterinaarne pilt 2016
I koht  Kõht kinni? Abi saab loomaarstilt Maie Vikerpuur
II koht Mida kõike ma nüüd oma uue stimulaatoriga ette võtan kui siit haiglast välja saan... Paul Mõtsküla 
III koht Kontrollvisiit Tuuli Lagema
4. koht Suur-konnakotkas kaemas oma uut nutiseadet - eelmisel oli antenn, sellel aga mitte Madis Leivits
5. koht Iga jahihooaeg toob kaasa hulga kannatajaid, kes looduskeskkonda jahimoonaga paisatud mürgise plii ohvriks langevad Madis Leivits
6. koht 3 ämmaemandat Greete Kereme
7. koht Uus loomaliik Eestis, Sarcoptes-koer. Maie Vikerpuur
8. koht Luiged ja lehmad. Endel Pendin
9. koht Oftalmoloogia algajatele. Anni Nool
10. koht Täna räägime hambapesu olulisusest! Gerlin Järvela
 
Parim Varia pilt 2016
I koht Toonela varjud. Liigi Valgre
II koht Sulandumine Tuuli Lagemaa
III koht Soorätsu pilk Madis Leivits
4. koht Ema ja isa kalakotkas. Madis Leivits
5. koht kohalik Dracula on üles äratamise üle veidike pahur.. Katri Pentjärv
6. koht Merilehmad. Laine Sünter
7-8. koht Tinktura convallaria maialis. Liisi Valgre
7-8. koht Emotsionaalne fotomodell. Eve Pukk
9-10. Jüripäevani on aega... Liisi Valgre
9-10. Lummav pilk. Maie Vikerpuur

 

 

 

2016 FOTOKONKURSI EESKIRJAD


1. Osavõtuõigus 
Võistlusel „Parim veterinaarne pilt 2016” võivad osaleda kõik loomaarstid ja „Parim varia pilt 2016” võivad osaleda kõik loomaarstid ja loomakliinikute töötajad ning nende pereliikmed (naine, mees, lapsed, ämm, äi, õde, vend, elukaaslane jms), v.a konkursi korraldamisega seotud isikud.

2. Konkursi ajakava 
Võistlustööde saatmise tähtaeg on 03. oktoober 2016. Tulemused avalikustatakse 28. oktoobril 2016 Tartus Konverentsil „Veterinaarmeditsiin 2016”

3. Konkursi kategooriad 
Konkurss toimub kahes kategoorias. 
* Esimene kategooria (1) – „Parim veterinaarne pilt 2016” 
Võistlevad fotod, mis kujutavad loomaarsti igapäevast tööd kliinikus, maastikul ja mujal. Oodatud on pildid huvitavatest erialastest juhtumistest jms 
* Teine kategooria (2) – „Parim varia pilt 2016” 
Võistlevad fotod kõigest mis on igapäevaelus või puhkusel huvipakkuv (loodus, loomad, putukad, taimed, inimene jms.)

4. Võistlustööde arv 
Iga osaleja võib võistlusele esitada kuni 5 fotot kummassegi kategooriasse.

5. Nõuded fotodele, nende mõõtmed ja märgistamine 
Fotosid oodatakse konkursile eelistatult digitaalselt kas http://pildid.vet.ee/ 01. augustist 2016 avatud üleslaadimislehe kaudu üle interneti jpg failidena, mille pikema külje pikkuseks on 2000 kuni 3500 pikslit või .TIF- või .JPG-failidena, mis on salvestatud PC- või MAC-formaadis CD-le. Pildifaili pikem külg peab olema vähemalt 2000 pikslit (vastab ligikaudu 3 miljoni piksliga kaamera salvestatud kujutisele). Pildifaili pikema külje maksimumpikkus on 10 000 pikslit. Pildifail peab olema cd-l nimetatud järgmiselt: kategooria_autorimärksõna_pildinimi.laiend (näiteks 1_ Jaan_kass.jpg; 1_Priit_metssiga.tif).
Failinimi ei tohi sisaldada täpitähti või kirillitsat ning kirjavahemärke (välja arvatud punkt laiendi ees ja alakriipsud failinimes osade eraldamiseks).
Piltidel on lubatud teha elementaarset heleduse, kontrasti ja värvi korrektsiooni. Konkursile ei või saata fotomontaaze. Korraldajatel on õigus küsida autorilt võrdluseks kaamera originaalfaili (RAW või JPG), slaidi või negatiivi, samuti infot võtteolukorra kohta.

6. Auhinnad Võistluse auhinnafondi hetkel veel ei avaldata. Igas kategoorias antakse välja esimene, teine ja kolmas koht.

7. Zürii ja hindamiskriteeriumid; züriisse võivad kuuluda fotograafid, loomaarstid ja loodusetundjad. Hinnatakse fotode väljendusrikkust ja emotsionaalsust, kunstilist ja tehnilist taset, samuti kujutatu väärtust, haruldust ja erakordsust. Zürii eeldab, et pildistamisel on kinni peetud headest tavadest.

8. Piltide kasutamine Korraldajatel on õigus tasuta kasutada konkursil osalenud pilte võistluse tulemuste avalikustamisel meedias, näitustel, avalikel üritustel, konkursi kodulehe galeriis ja 2017. aasta seinakalendris (12+1 pilti). Auhinnatud pilte võib tasuta kasutada kokkuleppel autoriga ka veterinaariat edendavatel eesmärkidel.

9. Autori vastutus Osavõtja vastutab enda ja piltide kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et ta on konkursile saadetud piltide autor.