Häälte poolnemisel otsustab nõukogu juhataja hääl.
§ 28. Nõukogu otsused käesoleva seaduse § 23 pp. 3, 6 ja 9 tähendatud aladel astuvad jõusse pärast nende kinnitamist Põllutööministri poolt.
Juhatus.
§ 29. Loomaarstide Koja juhatus koosneb koja esimehest, abiesimehest ja kolmest liikmest.
Loomaarstide Koja esimees, abiesimees ja juhatuse liikmed valitakse nõukogu poolt neljaks aastaks.
Ühelgi nõukogu liikmel ei ole õigust loobuda juhatuse liikme kohast, välja arvatud:
1) koja liikmed, kes vanad üle 55 aasta;
2) koja liikmed, kes täitsid eelmise nõukogu ajal koja juhatuse liikme kohuseid;
3) koja liikmed, kes seisavad tegelikus sõjaväeteenistuses;
4) kes ei saa täita juhatuse liikme kohuseid muudel mõjuvatel põhjustel, milliste üle otsustab koja nõukogu.
(RT 1937, 15, 116 III.)
§ 30. Loomaarstide Koja esimees või tema äraolekul abiesimees on eriti volitamata seaduslik Loomaarstide Koja esindaja.
§ 31. Koja juhatuse võimkonda kuulub:
1) koja nõukogu otsuste täideviimine;
2) koja liikmete vastuvõtmine ja nimekirjast kustutamine;
3) koja liikmete tegevuse üle valvamine ja seaduste piirides tarvilikkude korralduste tegemine;
4) koja varanduste valitsemine;
5) nõukogu otsustamisele kuuluvate ettepanekute läbitöötamine ja ettekandmine;
6) koja tegevusaasta tulude ja kulude eelarve kava koostamine;
7) koja tegevusaasta aruande koostamine;
8) koja teenistuses olevate isikute palkamine ja vabastamine ning nõukogule ettepanekute tegemine tasumäärade kohta;
9) koja liikmete nimekirja pidamine ja avaldamine;
10) koja liikmetesse puutuvate tunnistuste ja teatiste andmine;
11) kõikide ülesannete täitmine, mis Loomaarstide Koja ülesannetesse kuuluvad ja mis ei kuulu nõukogu või nende organite võimkonda.
§ 32. Juhatuse koosolekud kutsutakse koja esimehe või abiesimehe poolt kokku tarviduse järgi.
§ 33. Koja juhatuse koosolek loetakse otsusevõimeliseks, kui on koos koja esimehega või abiesimehega vähemalt pool juhatuse koosseisust. Juhatuse otsused tehakse koosolekust osavõtjate lihthäälteenamusega. Häälte poolnemisel annab ülekaalu koja esimehe või abiesimehe hääl.
§ 34. Koja juhatuse otsuste peale võib asjaosaline kaevata koja nõukogule kümne päeva jooksul, arvates otsuse temale teadaandmisest, kuivõrd käesoleva seadusega pole seatud muud korda.
Revisjonikomisjon.
§ 35. Koja revisjonikomisjon koosneb vähemalt kolmest liikmest, kes valitakse nõukogu poolt nõukogu liikmete hulgast neljaks aastaks. Samas korras ja samaks ajaks valitakse revisjonikomisjoni liikmetele kaks asetäitjat.
Revisjonikomisjoni liikmed ja nende asetäitjad ei või kuuluda koja juhatuse ja distsiplinaarkohtu liikmete hulka ega seista koja palgalises teenistuses.
Revisjonikomisjoni ülesandeks on koja asjaajamise, aastaaruannete ja eelarvete ning kojale alluvate asutiste tegevuse revideerimine koja juhatuskirjas määratud alustel.
Distsiplinaarkohus.
§ 36. Loomaarstide Koja distsiplinaarkohus koosneb nõukogu poolt neljaks aastaks valitud kohtu esimehest ja neljast liikmest, kes ei kuulu koja juhatusse. Samas korras ja samaks ajaks valitakse kohtu liikmetele kaks asetäitjat.
Distsiplinaarkohtu liikmeks ega selle asetäitjaks ei või valida koja liiget, kes karistatud koja distsiplinaarkohtu poolt, enne kahe aasta möödumist pärast karistuse kandmise lõppu.
Kohus valib enda liikmete hulgast abiesimehe ning sekretäri ja selle asetäitja.
§ 37. Loomaarstide Koja dissiplinaarkohtu istung loetakse otsusevõimeliseks, kui on koos kohtu esimees või abiesimees, kohtu sekretär või selle asetäitja ja üks liige.
§ 38. Koja distsiplinaarkohtule alluvad:
1) koja liikmete eksimused kutse-eetika alal;
2) koja liikmete ebasünnis käitumine väljaspool kutsealast tegevust;
3) muud käesoleva seadusega tema võimkonda antud asjad.
Riigi, sõjaväe ja omavalitsuste teenistuses seisvate koja liikmete eksimused ameti alal ei allu koja distsiplinaarkohtule.
(RT 1937, 15, 116 III.)
§ 39. Loomaarstide Koja dissiplinaarkohtu poolt määratavad karistused on:
1) hoiatus;
2) noomitus;
3) rahatrahv mitte üle 300 krooni;
4) ajutine kutsetegevuse keelamine vabapraktikas kuni ühe aastani.
Koja kohtul on õigus eelnimetatud karistusi määrata ingimisi, katseajaga kuni kaks aastat.
§ 40. Käesoleva seaduse § 38 tähendatud küsimuste arutamisele asub distsiplinaarkohus kas koja juhatuse või koja mõne liikme kirjalikul ettepanekul või asutiste või isikute kaebusel.
§ 41. Asja kannab kohtuistungil ette kohtu esimees, sekretär või liige esimehe määramisel.
Kohtu otsused tehakse peale ettekannet, süüdistatava kirjaliku või suusõnalise seletuse ja tunnistajate seletuse ärakuulamist ja igakülgset asja selgitust lihthäälteenamusega, kusjuures häälte poolnemisel otsustab esimehe hääl.
§ 42. Koja distsiplinaarkohus, kõiki asjaolusid kaalunud, teeb oma otsused südametunnistuse ja loomaarstliku eetika põhjal.
§ 43. Loomaarstide Koja distsiplinaarkohtu otsused teatatakse koja juhatusele ja Veterinaartalituse direktorile. Loomaarstide Koja juhatus teatab sellest süüdistatavale ja asjaalgatajale, kui säärane olemas.
Seaduslikku jõusse astunud distsiplinaarkohtu otsused täidab koja juhatus.
(RT 1938, 37, 332 VII.)
§ 44. Lähemad eeskirjad distsiplinaarkohtu asjaajamise aluste, otsuste ja korra kohta määratakse koja juhatuskirjaga.
§ 45. Loomaarstide Koja distsiplinaarkohtu otsused on lõplikud, välja arvatud otsused käesoleva seaduse § 39 p. 3 tähendatud rahatrahvi asjus, kui see ületab viiskümmend krooni ja p. 4 tähendatud vabapraktika õiguse võtmise asjus, milliste peale võib karistatu kahe nädala kestel, arvates otsuse teadaandmise päevast, kaevata Veterinaartalituse juures asuvale distsiplinaar-ülemkohtule, mis koosneb Veterinaartalituse direktorist või tema äraolekul talituse inspektorist esimehena ja Tartu Ülikooli loomaarstiteaduskonna dekaanist ja Loomaarstide Koja esimehest liikmetena. Dstsiplinaar-ülemkohtul on õigus distsiplinaarkohtu edasi kaevatud otsuseid kas kinnitada või anda tagasi distsiplinaarkohtule uueks otsustamiseks või teha iseseisvalt otsuseid, määrates käesoleva seaduse § 39 määratud karistusi. Distsiplinaar-ülemkohtu asjaajamise, samuti kaebuste esitamise lähem kord määratakse koja juhatuskirjaga.
Distsiplinaar-ülemkohtu otsused teatatakse koja juhatusele asjaosalistele teatamiseks. Seaduslikku jõusse astunud ülemkohtu otsused täidab koja juhatus.
(RT 1938, 37, 332 VII.)
§ 46. Koja liikmed on kohustatud koja distsiplinaarkohtu ja distsiplinaar-ülemkohtu kutsel tunnistajaks ilmuma ja tunnistust andma, kui seda ei takista erilised põhjused, milliste mõjuvuse üle kohus otsustab. Samuti on süüdistatav kohustatud isiklikult kohtusse ilmuma, kui kohus seda tarvilikuks tunnustab.
Neist eeskirjadest kõrvalekaldujaid võib koja kohus karistada käesoleva seaduse § 39 p. 1, 2 ja 3 alusel, kuid p. 3 alusel rahatrahviga mitte üle 30 krooni.
4. peatükk.
Loomaarstide Koja tuluallikad ja majapidamine.
§ 47. Loomaarstide Kojal on järgmised tuluallikad:
1) liikmemaksud;
2) tulud koja ettevõtetest;
3) kojale antavad toetused;
4) igalt koja liikme poolt kirjutatud rohutähe pealt võetav maks;
5) trahvid ja muud tasud;
6) annetused;
7) muud siinnimetamata tuluallikad.
Käesoleva paragrahvi punkt 4 ettenähtud maksu määra, mis ei või tõusta üle kolme sendi rohutähelt, samuti selle maksu võtmise lähemad alused ja korra määrab koja nõukogu ettepanekul Põllutööminister.
§ 48. Loomaarstide Koja majapidamise aluseks on iga aasta kohta koja juhatuse poolt kokkuseatav kulude ja tulude eelarve, mis esitatakse koja nõukogule vastuvõtmiseks. Eelarve peab sisaldama koja kõik võimalikud tulud ja tarvilikud kulud sellekohase koja nõukogu poolt kinnitatud nomenklatuuri järgi ning peab olema koostatud puudujäägita.
Pärast eelarve vastuvõtmist koja nõukogu poolt ja kinnitamist Põllutööministri poolt loetakse eelarves ettenähtud krediidid avatuks ja neid võib koja juhatuse korraldusel tarvitada.
§ 49. Maksud ja rahatrahvid, mis käesoleva seaduse põhjal määratud, nõutakse sisse nende tähtajaks mittetasumise puhul administratiiv-korras koja juhatuse korraldusel.
§ 50. Kojal on õigus võtta tema poolt antavailt tunnistustelt, teatistelt ja teistelt dokumentidelt, samuti ekspertiiside ja muude talituste eest tasu koja juhatuskirjas määratud alustel ja suuruses.
§ 51. Iga möödunud eelarve-aasta kohta seab koja juhatus kokku koja aasta-aruande ja esitab selle koja nõukogule kinnitamiseks.
Aruanne peab sisaldama: 1) koja rahalised tulud ja kulud; 2) koja fondide, kapitalide, asutiste läbikäikude ning varanduste seisu; 3) ülevaate koja tegevusest.
§ 52. Koja majapidamise lähema korra määrab koja juhatuskiri.
5. peatükk.
Järelvalve.
§ 53. Loomarstide Koda töötab Põllutööministri järelevalve all.
Põllutööminister võib nõuda koja juhatuselt jooksvaid ettekandeid ning aruandeid koja tegevuse kohta.
Põllutööministril või tema esindajal on õigus kontrollida ja revideerida koja tegevust.
§ 54. Vabariigi Valitsuse otsusel võib Põllutööminister saata laiali Loomaarstide Koja organid. Viimasel juhul viiakse koja nõukogu uued valimised lõpule kolme kuu kestel, arvates laialisaatmise päevast. Koja asjaajamise kohta vaheajal annab Põllutööminister sellekohase määruse.
§ 55. Loomaarstide Koda esitab Põllutööministrile igal aastal tegevuse kava ja kulude ja tulude eelarved, tegevuse ja eelarve täitmise aruanded ning teated oma organite isikliku koosseisu kohta.
§ 56―63. Välja jäetud. SK I 1938, 3, 9 § 8